RŪKYMO ŽALA

Paskaita apie rūkymo žalą tinka tiek paaugliams, nes dauguma jų mano, kad rūkyti yra kieta, o mes griauname šiuos mitus. Taip pat šią paskaitą turėtų rinktis darbdavys, kuris siekia pagerėjusios darbuotojų sveikatos, saugesnės darbo vietos, produktyvesnės finansiškai naudingos veiklos, didesnio darbuotojų pasitenkinimo atliekamu darbu bei geresnio darbovietės įvaizdžio.

Paskaitos metu naudojamos pagalbinės priemonės:

Vaizdo ir garso prezentacija apie rūkymo žalą
CO (anglies monoksido) patikrinimas

Vienkartinių kandiklių ir specialaus CO matuoklio pagalba atliekami savanorių arba lektorės parinktų asmenų CO iškvepiamame ore tikrinimai. Dalyviui reikia tik įkvėpti, nekvėpuoti 15 sekundžių ir pūsti į vienkartinį kandiklį, o aparatas per kelias sekundes parodo tikslius ppm ir procentines COHb dalies rezultatus. Aparate esantys šviesoforo spalvų šviesos diodai bei garsinis signalas, tuoj pat suveikia, jei asmuo rūkantys, ir taip suteikiamas atgalinis ryšys auditorijai.

 

3D rūkymo pasekmių stendas

Rūkymo pasekmių stendas patogiame demonstravimui bei transportavimui lagamine demonstruoja aštuonis modeliai su aprašymais kaip rūkymas kenkia žmogaus organams. Vaizdžiai pavaizduoti bronchitas, emfizema, plaučių vėžys, šlapimo pūslės vėžys, priešlaikinis gimdymas, aterosklerozė, širdies infarktas ir insultas.

Dervų modelis

Per metus laiko susikaupusių dervų modelis. Šis šokiruojantis, sandarus eksponatas, sudarytas iš cigarečių pakelio ir gličiose „dervose“ plaukiojančių nuorūkų, vaizduoja kancerogeninio skysčio kiekį, kuris susikaupia žmogaus plaučiuose per vienerius metus, surūkant po pusę pakelio cigarečių per dieną.

Toksinių dervų pakelio modelis

Daugelis žmonių nekreipia dėmesio į cigaretėse esančių žalingų dervų kiekį. Šiame tikroviškame modelyje yra dvi išimamos cigaretės su gličiomis dervomis. Šių dviejų cigarečių dervos iliustruoja toksinių dervų kiekį, kurį įtraukia rūkorius, surūkydamas vieną cigarečių pakelį.

Rūkoriaus plaučių modelis

Tikroviškas, trijų dimensijų plaučio modelis leidžia pamatyti, koks cigarečių dūmų poveikis plaučiams. Atidarius viršų, pilkai baltas pluoštas vaizduoja vėžį.

Mokomoji knygelė „Rūkymo žala“ – D&DM (ddm.lt)