PIRMOJI PAGALBA VAIKAMS

Šalia esantis žmogus padidina nukentėjusiam šansą išgyventi 2-3 kartus, o dažnai būna, kad šalia yra tik vaikas. Labai svarbu vaiką išmokyti iškviesti pagalbą, neišsigąsti, nepanikuoti. Įrodyta, kad skubi pagalba, pirmieji veiksmai nelaimingo atsitikimo atveju iš esmės nulemia nukentėjusiojo asmens likimą.

Paskaitos metu naudojamos pagalbinės priemonės:

Prezentacija apie pirmą pagalbą  
Skeleto dėlionės

Žaidimas, kurio metu dviejų komandų nariai atsakę į klausimus apie pirmąją pagalbą, gauna vieną iš 21 detalės ir t.t. Laimi komanda, kuri pirma sudeda skeleto dėlionę.

 
Pirmosios medicinos pagalbos manekenai

·         suaugusio
·         vaiko
·         kūdikio

 
Žaidimas – kamuolys „Pagauk visą tiesą apie pirmą pagalbą“ su klausimais ką daryti atsitikus vienokiai ar kitokiai nelaimei.  
Užspringimo liemenės

Su šiomis liemenėmis vaikams mokytis kaip išgelbėti užspringusį draugą įdomu, nes gali praktiškai išbandyti padaužymus tarp menčių ir pilvo spustelėjimus. Vaikai įsitikina, kad esant reikalui galėtų išgelbėti savo užspringusį draugą, nes išmoksta tai atlikti praktiškai  ir  įgauna pasitikėjimo.

 
Mokomoji knygelė „Pirmoji pagalba“

Linksmos ir įdomios užduotys supažindins vaikus su svarbiausiomis pirmosios pagalbos temomis: pagalbos tarnybos, pirmosios pagalbos veiksmų seka, pradinis gaivinimas, pirmoji pagalba nusideginus, apsinuodijus, užspringus, lūžus kaului, nusibrozdinus, susižeidus, kraujuojant iš nosies, patekus svetimkūniui į nosį ir akį, ištikus saulės smūgiui, skęstant.

Kaina: 1,50 Eur/vnt.